16 maja 2016

Festyn rodzinny

Festyn rodzinny podczas Tygodnia Osób Niepełnosprawnych "Nadajemy TON" w Elblągu za nami :)
Nasza Arka miała swoje stoisko podczas Festynu, a dzięki temu coraz więcej ludzi o nas wie i wie o nas coraz więcej.

Naszym celem przewodnim jest dołączenie do Fundacji L'Arche i stworzenie w Elblągu Arki na wzór dzieła Jeana Vaniera. Ale po drodze chcielibyśmy zrobić więcej dobrego dla niepełnosprawnych w Elblągu.
Wyrośliśmy na gruncie i na potrzeby Wspólnoty Wiara i Światło przy par. św. Rodziny w Elblągu. Tam są osoby, do których przede wszystkim kierujemy nasze działania. A po drodze chcielibyśmy wspólnie ze Stowarzyszeniem NaTak z Poznania zrobić akcję "Przybij piątkę". Na wzór Kulawej Warszawy zrobić mapkę faktycznie dostępnych miejsc dla osób poruszających się na wózkach. Również pomagać zrozumieć problematykę takich osób w poruszaniu się po mieście. Bo często okazuje się, że nawet najlepszy projekt budowlany nie spełnia warunków z przyczyny tak banalnej jak mentalne rozumienie w czym rzecz. Pamiętajmy, że osoby niepełnosprawne nie muszą być traktowane inaczej, jeśli tylko, my mieniący się sprawnymi, spełniamy istotę potrzeb. Np. wystarczy zadbać by można było jeździć po chodnikach, a nie będzie trzeba nikomu pomagać i narażać obie strony na związane z tym dyskomforty natury psychologicznej.
Podczas Festynu zainaugurowaliśmy zbiórkę publiczną Przygoda z Naszą Arką. Najbliższy cel tej zbiórki to letni wyjazd na sierpniowy obóz w Mikoszewie organizowany razem ze Wspólnotą Wiara i Światło, działającej przy par. św. Rodziny w Elblągu. Chcemy dofinansować wyjazd podopiecznym Stowarzyszenia Nasza Arka, a jak się powiedzie, to kilku osobom całkowicie sfinansować ten wyjazd, ponieważ znalazły się w trudnej sytuacji materialnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz